тест тип:   Други електролити и метаболити

види исто така:

висок ретикулоцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче Што значи висок Ретикулоцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче ниво значи?

високо анти-фосфолипиди климатска состојба тест резултат силна позитивна референтни вредности Што значи висок Анти-фосфолипиди климатска состојба тест резултат силна позитивна референтни вредности на ниво значи?

висока седиментација на еритроцитите (ESR) тест резултат референтни вредности за жени Што значи висока еритроцитна седиментација (ESR) тест резултат референтни вредности за женски ниво значи?

висок крварење резултат од тестот референтни вредности Што значи висок времето на крварење резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

висок дихидротестостерон резултат од тестот референтни вредности за машки возрасни Што значи висок дихидротестостерон резултат од тестот референтни вредности за машки возрасните Средното ниво?

ниски моноцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче Што значи ниска Моноцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче ниво значи?

висок reumatoid фактор (РФ) тест резултат негативни референтни вредности Што значи висок Reumatoid фактор (РФ) тест резултат негативни референтни вредности на ниво значи?

нормално NT-probnp резултат од тестот за лице под 75 години Што е вредност на еден нормален NT-proBNP ниво на средовечните личност?

Ниското ниво на витамин Б9 (фолна киселина / фолна киселина) -serum резултат од тестот референтни вредности за повеќе од 1 години Што значи ниска витамин Б9 (фолна киселина / Фолната киселина) - Серум резултат од тестот референтни вредности за повеќе од 1 година стар ниво значи?

хормон висок раст (аргинин стимулација) тест резултат референтни вредности Што прави хормон висок раст (аргинин стимулација) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

висок бикарбонат (HCO 3) тест ниво Што значи висок бикарбонат (HCO 3) значи?

висок вискозитет тест резултат референтни вредности Што значи висок вискозитет тест резултат референтни вредности на ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more