Magnez i ulët niveli testi i gjakut. Çfarë do të thotë mangësi magnez?

Kufi Ulët e testit magnez është 1,5 mg / dL (ose 0,6 mmol / L).

Shkaqet e mangësi magnez përfshijnë diarre, abuzimin e alkoolit, diabet të kontrolluar dobët, i tepruar ose të vjella kronike. Ajo mund të jetë i pranishëm me hypomagnesemia (por nuk është e nevojshme).

Disa nga simptomat janë marramendje, hyperexcitability, dhimbje të muskujve, dobësi të muskujve dhe lodhje.

:
| :
:
:
1.5   -
2.3
mg/dL
normal
0.6   -
0.95
mmol/L
normal


Magnez i lartë niveli test i gjakut

magnez Vlerat dhe përkufizimet

Shih gjithashtu:

Transferina i lartë rezultati i analizës mbushje Çfarë e bën më të lartë se niveli normal provë transferina mbushje të thotë?

IGF-1 testit vlera të ulëta rezultat referente për meshkuj 20 vjeç Çfarë do të IGF-1 testit vlera të ulëta rezultat referente për meshkuj 0 vite të thotë niveli i vjetër?

Hormon i ulët androcorticotropic (ACTH) rezultat provë hormon vlerat referente Çfarë ka të nivelit Adrenocorticotropic testit hormon vlera të ulëta rezultat referente do të thotë?

Ceruplasmin i lartë niveli test i gjakut Çfarë e bën më të lartë se niveli normal provë ceruplasmin thotë?

Baza e ulët niveli testi i gjakut të tepërt Çfarë e bën më të ulëta se niveli normal provë escess bazë do të thotë?

Luteinizing lartë hormon (lh) rezultat provë vlerat referente për femra në post-menopausal Çfarë do hormon luteinizing lartë (LH) provë vlerat rezultat referente për femra në nivelin post-menopausal thotë?

Granulocitet neutrophil lartë (grans, polys, PMN) Vlerat rezultati i analizës referente për të rritur Çfarë do granulocitet e larta neutrophil (grans, polys, PMN) e testit Vlerat rezultat referente për nivel të rritur të thotë?

Angiotensin-konvertimin enzimë (ACE) rezultat testi vlerat ulëta referente Çfarë ka të nivelit Angiotensin-konvertimin enzimë (ACE) rezultat provë vlera të ulëta referente do të thotë?

Trupi i ulët niveli provë ph Çfarë e bën më të ulëta se niveli normal provë ph thotë?

Antitrupat e ulëta anti-mitokondriale (AMA) rezultat provë vlerat pozitive referente Çfarë bën antitrupat e ulëta Anti-mitokondriale (AMA) rezultat provë vlerat pozitive referente të nivelit të thotë?

Anti-ss-a (ro) rezultat ulët provë vlerat referente i dyshimtë Çfarë ka të nivelit të ulët Anti-SS-A (Ro) rezultat provë vlerat e dyshimtë referente do të thotë?

E ulëta antistreptolysin o titre (asot) rezultat provë vlerat pozitive referente për arsimin parashkollor Çfarë do Antistreptolysin ulët O titre (ASOT) rezultat provë vlerat pozitive referente për nivelin parashkollor do të thotë?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more