висока 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтни вредности. Што значи висока 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

горната граница на нормала 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтна вредност е 80 (ng / ml) - 150 (nmol / L).

А тест на крвта за да се измери вашиот 25 (OH) D нивоа може да ви каже дали имате превисоки на витамин Д нивоа.

Кога вашиот 25 нивоа (OH) D се премногу високи, тоа може да предизвика високо ниво на калциум да се развие во крвта. Висока калциум во крвта е состојба наречена хиперкалцемија.

Долна граница :
| Горната граница :
единица :
дијагностицира :
8   -
80
ng/mL
нормално
20   -
150
nmol/L
нормално


ниски 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтни вредности

25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) вредности и дефиниции

види исто така:

ниски моноцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче Што значи ниска Моноцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче ниво значи?

висок лутеинизирачкиот хормон (LH) тест резултат референтни вредности за жени во пост-менопауза Што значи висок лутеинизирачкиот хормон (LH) тест резултат референтни вредности за жени во пост-менопауза ниво значи?

ниска пунџа / креатинин сооднос резултат од тестот референтни вредности Што значи ниска BUN / Креатин Сооднос на резултатите од тестот референтни вредности на ниво значи?

ниски трансферин резултат од тестот Што значи пониски од нормалните трансферин тест ниво значи?

висока 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтни вредности Што значи висока 25-хидроксихолекалциферол (витамин Д) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

високо женски креатин киназа (CK) тест на крвта ниво Што покачена креатин киназа (CK) тест на крвта значи за жена?

ниски анти ДС-ДНК тестот позитивен резултат референтни вредности Што значи ниска Анти ДС-ДНК тестот позитивен резултат референтни вредности на ниво значи?

низок натриум резултатите од тестот Што низок натриум значи?

висок erytrocytes / црвени крвни клетки (РБЦ) тест резултат референтни вредности за машки за возрасни Што значи висок Еритроцитите / црвени крвни клетки (РБЦ) тест резултат референтни вредности за возрасни машки ниво значи?

ниски erytrocytes / црвени крвни клетки (РБЦ) тест резултат референтни вредности за женски возрасни Што значи ниска Еритроцитите / црвени крвни клетки (РБЦ) тест резултат референтни вредности за женски ниво возрасни значи?

позитивен бета хуман хорионски гонадотропин (bhcg) тест резултат Што е вредност на позитивен тест за бременост?

високо на антитромбин резултат од тестот референтни вредности Што значи висок Антитромбинот резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more