Rezultati normal provë ca19-9. Çfarë është një vlerë e një nivel normal CA19-9?

Vlera e Epërme e testit normale CA19-9 është 40U / ml.

CA19-9 është një shënues tumor. Ajo është përdorur kryesisht në menaxhimin e kancerit pankreatik.

njerëzit me masat pankreatik, CA19-9 mund të jenë të dobishme në dallimin në mes të kancerit dhe sëmundjeve të tjera të gjëndrës. Vlerat më të ulëta të tregojnë se nuk ka prani të kancerit.

kufi Ulët :
| Kufiri Upper :
Unit :
diagnozë :
40   -
n/a
U/ml
jonormal


Rezultat jonormal provë ca19-9

CA19-9 Vlerat dhe përkufizimet

Shih gjithashtu:

I lartë i kuq width shpërndarje qelizë të gjakut (RDW) rezultat provë vlerat referente Çfarë ka të nivelit vlerat rezultat të lartë Red width shpërndarje qelizë të gjakut (RDW) Testi referente do të thotë?

Ure të lartë vlerat referente rezultat provë Çfarë ka të nivelit vlerat rezultat provë ure lartë referente do të thotë?

Rezultat të ulët provë anti-fosfolipidit lgg vlerat e dobëta pozitive referente Çfarë ka të nivelit të Anti-fosfolipidit rezultat ulët provë lgG vlerat e dobëta pozitive referente do të thotë?

Kapaciteti i lartë i përgjithshëm hekur-detyruese (tibc) rezultati i analizës Çfarë do të thotë nivel provë TIBC i lartë?

Enzimë (ACE) rezultat provë vlerat e angiotensin-konvertimin e larta referente Çfarë ka të nivelit enzimë (ACE) rezultat provë vlerat Angiotensin-konvertimin e larta referente do të thotë?

Hemoglobinës lartë (HB) rezultat provë vlerat referente për meshkuj Çfarë vlerat referente rezultat Hemoglobina lartë (Hb) Testi për nivelin e meshkujve do të thotë?

I përgjithshëm i nivelit të lartë test i gjakut proteina Çfarë proteina të lartë i përgjithshëm në gjak do të thotë?

Rezultati normal provë ca19-9 Çfarë është një vlerë e një nivel normal CA19-9?

Ure ulët vlerat referente rezultat provë Çfarë ka të nivelit vlerat rezultati i analizës ure ulët referente do të thotë?

Rezultat anti-citrullinated ulët provë antitrupat proteinë vlerat referente negative Çfarë ka antitrupa të ulët proteina Anti-citrullinated testuar rezultat vlerat negative referente nivel të thotë?

Lartë Testi i përgjithshëm i kalciumit Çfarë bën kalcium lartë ose hiperkalcemia në anë të gjakut?

Hemoglobinë të ulët glikosilate (HbA1c) rezultat provë vlerat referente për mbi 50 vjet të vjetra Çfarë bën glikoziluar hemoglobinë (HbA1c) e testit vlera të ulëta rezultat referente për mbi 50 vjet do të thotë niveli i vjetër?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more