Паратироидниот хормон (ПТХ)

Паратироидниот хормон (ПТХ) вредности и дефиниции

нормално referent values of Паратироидниот хормон (ПТХ) test are between 10 and 70 pg/mL (or between 1.1 and 7.5 pmol/L).
Долна граница :
| Горната граница :
единица :
дијагностицира :
10   -
70
pg/mL
нормално
1.1   -
7.5
pmol/L
нормално

види исто така:

високо база вишокот крвен тест ниво Што значи повисоки од нормалните база escess тест ниво значи?

ниски бели крвни клетки резултат од тестот референтни вредности за новороденче Што значи ниски бели крвни клетки резултат од тестот референтни вредности за новороденче ниво значи?

висок тестостерон резултат од тестот референтни вредности за жени Што значи висок тестостерон резултат од тестот референтни вредности за женски ниво значи?

тропонински-i тестира покажува миокарден инфаркт, најверојатно, Кои Тропонин-ми резултатите од тестот покажуваат дека миокарден инфаркт е веројатно?

висок железо во тест на крвта за машки Што значи висок TSI за мажите значи?

Hypochloremia она што го прави ниски хлорид значи во еден тест на крвта?

ниска средна тромбоцитите волумен (MPV) тест резултат референтни вредности Што значи ниски тромбоцити волумен (MPV) тест резултат референтни вредности flevel значи?

висок перинуклеарни анти-неутрофили цитоплазматски антитела (p-ANCA) резултатите од тестот позитивен референтни вредности Што значи висок перинуклеарни анти-неутрофили цитоплазматски антитела (п-АНЦА) резултатите од тестот позитивен референтни вредности ниво значи?

хормон висок раст (аргинин стимулација) тест резултат референтни вредности Што прави хормон висок раст (аргинин стимулација) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

високо анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот негативни референтни вредности Што значи висок Анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот негативни референтни вредности на ниво значи?

ниски активирано парцијално тромбопластинско време (aPTT) тест резултат референтни вредности Што значи ниска активираното парцијално тромбопластинско време (АПТТ) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

ниско гама (GGT) тест на крвта ниво Што значи ниско гама глутамил трансфераза (GGT) тест на крвта значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more