Неоргански фосфор (серум)

Неоргански фосфор (серум) вредности и дефиниции

нормално referent values of Неоргански фосфор (серум) test are between 1.0 and 1.5 mmol/L (or between 3.0 and 4.5 mg/dL).
Долна граница :
| Горната граница :
единица :
дијагностицира :
1.0   -
1.5
mmol/L
нормално
3.0   -
4.5
mg/dL
нормално

види исто така:

ниски бели крвни клетки резултат од тестот референтни вредности за 1 години Што значи ниски бели крвни клетки резултат од тестот референтни вредности за 1 год ниво значи?

абнормални резултати од пап тестот за жени Што е вредноста на абнормални Папаниколау (ПАП) тест ниво за жена?

високо ниво на триглицериди резултат од тестот за млади Што покачена Триглицериди тест ниво за 10-39 годишниот луѓе значи?

ниско ниво на бакар во крвта Што дефицит на бакар значи?

високо фосфат тест на крвта ниво Што значи повисоки од нормалните фосфат тест ниво значи?

високи бели крвни клетки резултат од тестот референтни вредности за новороденче Што значи висок број на леукоцити резултат од тестот референтни вредности за новороденче ниво значи?

ниски фибриногенот резултат од тестот референтни вредности Што значи ниска фибриноген резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

висок LGD резултат од тестот референтни вредности за возрасни Што значи висок ИгД резултат од тестот референтни вредности за возрасни ниво значи?

ниско ниво на железо кај новороденчињата тест на крвта Што значи ниско ниво на железо значи за новороденчиња?

високо анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот умерени позитивни референтни вредности Што значи висок Анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот умерени позитивни референтни вредности на ниво значи?

ниски цинк тест на крвта ниво Што значи недостаток на цинк значи?

висок ретикулоцити резултат од тестот референтни вредности за деца Што значи висок Ретикулоцити резултат од тестот референтни вредности за деца ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more