кислородна сатурација

кислородна сатурација вредности и дефиниции

нормално referent values of кислородна сатурација test are between 94 and 100 %.
:
| :
:
:
94   -
100
%
нормално

види исто така:

висок LDL / HDL количник резултат од тестот референтни вредности Што горниот LDL / HDL количник референтни вредности тест ниво значи?

ниски хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за женски возрасни Што значи ниска хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за женски возрасни ниво значи?

ниско ниво на триглицериди резултатите од тестот на средовечните луѓе Што значи ниска Триглицериди тест ниво за 40 години 59 луѓе значи?

ниски хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за машки возрасни Што значи ниска хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за возрасни машки ниво значи?

ниски хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за деца Што значи ниска хематокрит (HCT) тест резултат референтни вредности за деца ниво значи?

висок осмоларност резултат од тестот референтни вредности Што значи висок осмоларност резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

високо анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот умерени позитивни референтни вредности Што значи висок Анти-фосфолипиди LGA резултат од тестот умерени позитивни референтни вредности на ниво значи?

ниски follicule-stimulatinghormone (FSH) тест резултат референтни вредности за деца Што значи ниска фоликул-stimulatinghormone (FSH) тест резултат референтни вредности за деца ниво значи?

висок hydroxyprogesterone резултат од тестот референтни вредности за мажи Што значи висок hydroxyprogesterone резултат од тестот референтни вредности за машки ниво значи?

високо анти ДС-ДНК тест резултат негативни референтни вредности Што значи висок Анти дс-ДНК тест резултат негативни референтни вредности на ниво значи?

висок ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за мажи 75 години Што значи висок ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за мажи 75 години ниво значи?

ниски анти-фосфолипиди lgg резултат од тестот силна позитивна референтни вредности Што значи ниска Анти-фосфолипиди lgG резултат од тестот силна позитивна референтни вредности на ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more