ниски androcorticotropic хормон (ACTH) хормонот резултат од тестот референтни вредности. Што значи ниска Adrenocorticotropic хормон резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

долната граница на нормалните Adrenocorticotropic хормон резултат од тестот референтна вредност е 4,4 (pmol / l) - 20 (pg / ml).

Adrenocorticotropic хормон (ACTH), е полипептид тропски хормон произведени и излачува од предниот хипофизата.

пониски од нормалните нивоа на adrenocorticotropic хормон може да се должи на: Кушингов синдром поврзан со тумор на надбубрежната жлезда, Кушингов синдром се должи на стероид лекови, услови кои влијаат на хипофизата

Долна граница :
| Горната граница :
единица :
дијагностицира :
4.4   -
22
pmol/L
нормално
20   -
100
pg/mL
нормално


висок androcorticotropic хормон (ACTH) хормонот резултат од тестот референтни вредности

Adrenocorticotropic хормон (ACTH) вредности и дефиниции

види исто така:

ниски алдостерон резултат од тестот референтни вредности за возрасни Што значи ниска Алдостерон резултат од тестот референтни вредности за возрасни ниво значи?

ниски ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за мажи 75 години Што значи ниска ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за мажи 75 години ниво значи?

висок вкупниот холестерол тест резултат Што покачена Вкупно холестерол тест ниво значи?

ниски гликолизиран Хемоглобин (HbA1c) тест резултат референтни вредности за над 50 години Што значи ниска Гликозилиран Хемоглобин (HbA1c) тест резултат референтни вредности за повеќе од 50 години на ниво значи?

ниски слободен тријодотиронин (FT3) тест резултат референтни вредности за возрасни Што значи ниска слободен тријодотиронин (FT3) тест резултат референтни вредности за возрасни ниво значи?

мозочен натриуретичен пептид (БНП) тест, несигурен резултат Која е вредноста на двосмислена мозочен натриуретичен пептид (БНП) тестот?

ниски естрадиол резултат од тестот референтни вредности за жени во пост-менопауза Што значи ниска естрадиол резултат од тестот референтни вредности за жени во пост-менопауза ниво значи?

ниски климатска состојба резултатите од тестот референтни вредности за возрасни Што значи ниска климатска состојба резултатите од тестот референтни вредности за возрасни ниво значи?

ниска целосна глукозата во крвта (постот) тест резултат референтни вредности Што значи ниска Комплетна глукозата во крвта (постот) тест резултат референтни вредности на ниво значи?

нормално carcionembryonic антиген (CEA) за постарите непушач резултат од тестот Што е вредност на еден нормален Carcinoembryonic антиген (CEA) ниво за 75 годишниот непушач?

висок еозинофили гранулоцити резултат од тестот референтни вредности за возрасни Што значи висок Еозинофилната гранулоцити резултат од тестот референтни вредности за возрасни ниво значи?

ниски ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за жени 20 години Што значи ниска ИГФ-1 тест резултат референтни вредности за жени 20 години ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more