висок слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за возрасни. Што значи висок слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности Средното ниво за возрасни?

горната граница на нормала слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за возрасни е 1.8 (ng / dl) - 23 (pmol / l).

тироксин е хормон произведени од страна на тироидната жлезда. Лабораториски тест може да се направи за да се измери висината на Т4 во крвта.

тиреотоксична периодична парализа е состојба во која има епизоди на мускулна слабост кај луѓето кои имаат високо ниво на тироидните хормони во крвта.

пациентите тип :

возрасни

Долна граница :
| Горната граница :
единица :
дијагностицира :
0.7   -
1.8
ng/dl
нормално
9   -
23
pmol/L
нормално


ниски слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за возрасни

ниски слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за деца

висок слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за деца

ниски слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за бремени жени

висок слободниот тироксин (FT4) тест резултат референтни вредности за бремени жени

Слободниот тироксин (FT4) вредности и дефиниции

види исто така:

низок HDL холестерол кога триглицериди> 5,0 mmol / l резултат од тестот Што значи пониски ХДЛ холестерол кога триглицериди> 5,0 mmol / l тест ниво значи?

покачена caltitonin резултат од тестот Што е вредноста на абнормални Калцитонинот тест ниво?

висок тироидната жлезда стимулирачки хормон (ТСХ или тиротропин) тест резултат референтни вредности за новороденчиња Што горниот тироидната жлезда стимулирачки хормон (ТСХ или тиротропин) тест резултат референтни вредности ниво значи за возрасни?

висок андростенедион резултат од тестот референтни вредности за жени во пост-менопауза Што значи висок андростенедион резултат од тестот референтни вредности за жени во пост-менопауза ниво значи?

висок крварење резултат од тестот референтни вредности Што значи висок времето на крварење резултат од тестот референтни вредности на ниво значи?

ниска основа вишокот крвен тест ниво Што значи пониски од нормалните база escess тест ниво значи?

високо анти-фосфолипиди климатска состојба тест резултат негативни референтни вредности Што значи висок Анти-фосфолипиди климатска состојба тест резултат негативни референтни вредности на ниво значи?

ниски лимфоцити тест резултат референтни вредности за возрасни What does low Lymphocytes test result referent values for adults level mean?

мала количина на железо во детските тест на крвта Што значи ниско ниво на железо во крвта на детето укажуваат?

висока пунџа / креатинин сооднос резултат од тестот референтни вредности Што значи висок BUN / Креатин Сооднос на резултатите од тестот референтни вредности на ниво значи?

високо женски креатин киназа (CK) тест на крвта ниво Што покачена креатин киназа (CK) тест на крвта значи за жена?

висок тестостерон резултат од тестот референтни вредности за жени Што значи висок тестостерон резултат од тестот референтни вредности за женски ниво значи?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more