Transminase ulët aspartate (ast / sgot ASAT) Niveli testi i gjakut për femra. Çfarë do të thotë transaminazave ulët aspartate (AST / ASAT SGOT) Niveli test i gjakut për femra?

Vlera e Ulët e normale për transaminazave aspartate (AST / ASAT SGOT) test për meshkuj është 0,5 μkat / L.

AST është gjetur në të mëlçisë, zemrës, muskujve skeletik, veshkat, trurin, dhe qelizat e kuqe të gjakut. Kjo është një shënues për shëndetin e mëlçisë. Vlerat

e ulëta të AST konsiderohen normale, por nivelet e ngritura në mënyrë të konsiderueshme të ASAT (SGOT) shpesh sugjerojnë ekzistencën e problemeve të tjera mjekësore.

Sex :

femër

kufi Ulët :
| Kufiri Upper :
Unit :
diagnozë :
0.25   -
0.60
µkat/L
normal


Transminase aspartate lartë (ast / ASAT sgot) Niveli testi i gjakut për meshkuj

Transminase ulët aspartate (ast / sgot ASAT) Niveli testi i gjakut për meshkuj

Transminase aspartate lartë (ast / ASAT sgot) gratë e nivelit testi i gjakut

Aspartate transaminazave (AST / ASAT), SGOT Vlerat dhe përkufizimet

Shih gjithashtu:

Luteinizing ulët vlerat referente hormon (lh) rezultat provë për të rritur femra Çfarë do të hormoneve luteinizing ulët (LH) rezultat provë vlerat referente për nivelin e të rriturve femra do të thotë?

Lartë kinase femër kreatinë (ck) Niveli testi i gjakut Çfarë do të thotë niveli i ngritur Creatine kinase (CK) Testi i gjakut për grua?

Rezultat provë estradiol ulët vlerat referente për femra në post-menopausal Çfarë do të testeve estradiol vlera të ulëta rezultat referente për femra në nivelin post-menopausal thotë?

Retikulocitet rezultat provë vlerat e larta referente për të rritur Çfarë vlerat referente të lartë rezultat provë retikulocitet për nivel të rritur të thotë?

Magnez i ulët niveli testi i gjakut Çfarë do të thotë mangësi magnez?

Lartë kinase mashkull kreatinë (ck) Niveli testi i gjakut Çfarë do të thotë niveli i ngritur Creatine kinase (CK) Testi i gjakut për njeriun?

Eosinophil lartë granulocitet vlerat rezultat provë referente për të rritur Çfarë vlerat referente rezultat granulocitet Eosinophil lartë provë për nivelin e të rriturve do të thotë?

Laktat ulët (arterial) rezultat provë vlerat referente Çfarë ka të nivelit vlerat rezultat kripë e acidit laktik të ulët (arterial) Testi referente do të thotë?

Të lartë 25-hydroxycholecalciferol (vitaminë d) vlerat referente rezultat provë Çfarë ka të nivelit vlerat rezultat të lartë 5-hydroxycholecalciferol (vitaminë D) Testi referente do të thotë?

Follicule-stimulatinghormone (FSH) rezultat provë vlera të ulëta referente për femra në post-menopausal Çfarë ulët gjëndër-stimulatinghormone (FSH) provë vlerat rezultat referente për femra në nivelin post-menopausal thotë?

Bazofileve ulët granulocitet vlerat rezultati i analizës referente për të porsalindur Çfarë do bazofileve granulocitet e testit vlera të ulëta referente rezultat për nivelin e porsalindur do të thotë?

Antitrupat e ulëta perinuclear anti-neutrophil e citoplazmës (p-Anca) rezultat provë vlerat pozitive referente Çfarë bën antitrupa të ulët Perinuclear anti-neutrophil citoplazmike (p-Anca) rezultat provë vlerat pozitive referente të nivelit të thotë?

en  hr  af  ar  az  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  fa  fi  fr  he  hi  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  th  tr  uk  vi  zh  zht  
Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more